Izvor fotografije: Opština Kotor
Mornari Bokeljske mornarice Kotor jutros su ispred glavnih vrata Starog grada povodom 26. juna, Dana ove drevne organizacije.
Bokeljska mornarica Kotor svoj Dan obilježiće svečanom proslavom koja počinje u 11 sati otvaranjem Doma mornarice, prezentacijom izložbene zbirke i uručivanjem inicijative za postavljanje spomen obilježja.
Kako je najavljeno, tradicionalni dio obuhvatiće:
19:45– Formiranje glavnog odreda na Pjaci od Kina
19:55– Polazak odreda ka zgradi Opštine Kotor
20:00– Preuzimanje državnog barjaka od predsjednika Opštine Kotor
20:05– Polazak odreda ka glavnim gradskim vratima
20:15– Smotra glavnog odreda, raport Admiralu, preuzimanje ključeva grada Kotora, počasni plotun
20:25– Postrojavanje odreda naTrgu od Oružja
20:30– Plesanje kola u čast Sv. Tripuna
20:55– Postrojavanje odreda
21:00– Polazak ka Pjaci od Kina i završetak tradicionalnog nastupa glavnog odreda
Svečani dio
21:30 -Nakon tradicionalnog dijela programa, na Pjaci od Kina nastupaju: Klapa Jadran i Fankulo bend.
Izvor: Radio Kotor



