Izvor fotografije: Shutterstock.com
Dubai, sjedište Drydocks World-a, radi punim kapacitetom od početka 2023. godine, zahvaljujući kontinuiranom prilivu narudžbi.
Performanse u prvom kvartalu 2023. godine bile su iznad očekivanja, sa 97 završenih projekata popravke brodova i platformi, i očekujemo da će se ovakav nivo performansi i izvršenja nastaviti tokom ostatka godine…”, izjavio je CEO, kapetan Rado Antolović, u intervjuu za Zawya Projects.
Drydocks World je osnovan 1983. godine posebnim dekretom (Dekret br. 3) koji je izdao pokojni vladar Dubaia, Sheikh Rashid bin Saeed Al Maktoum.
Tokom više od 40 godina, kompanija je izvela više od 20.000 projekata. Ključna tačka bila je njegovo uključivanje u grupu DP World 2018. godine.
“Biti baziran u Dubaiju i biti dio portfolija kompanija DP World pruža nam značajnu prednost koja nas razlikuje od konkurenata.”, istakao je Antolović, naglašavajući lokaciju Dubaia i njegovu ekonomsku, političku i socijalnu stabilnost koja omogućava kompaniji da radi na dugim projektima bez prekida.
Potvrdio je da će se razvoj južnog brodogradilišta kompanije završiti ove godine.
“Naš novi objekat ‘Južno brodogradilište’ površine 70.000 kvadratnih metara razvija se kako bi povećao našu proizvodnu sposobnost, uključujući nove tehnologije koje će koristiti klijentima u naftnoj, gasnoj i obnovljivoj energetici.”, dodao je.
Antolović, koji ima doktorat iz transporta i ekonomije sa Univerziteta Macquarie, rekao je da kompanija trenutno radi na nekoliko projekata istovremeno, od konverzije tankera Aframax u FSO do instalacije novih sistema za tretman balastnih voda na obnovi brodova za bušenje i FPSO platformama.
“Drydocks World završava više od 300 projekata godišnje, sa rekordom od 42 projekta za obnovu istovremeno.”, rekao je.
Drydocks World radi punim kapacitetom od početka 2023. godine, zahvaljujući kontinuiranom prilivu narudžbi i dosljednim rezervacijama. Do sada smo primili više od 60 potvrđenih narudžbi za popravku u prvom kvartalu 2023. godine, a brodogradilište je popunjeno do kraja avgusta 2023. godine, i primili smo i više upita koji se protežu kasnije tokom godine.
Zahvaljujući visokoj potražnji platformi za bušenje u UAE regiji, trenutno se bavimo sa 13 platformi u brodogradilištu, a očekujemo minimalno 10 do 12 dodatnih projekata za platforme do kraja godine.
Pojedinačno, takođe prolazimo kroz period velikih projekata konverzije i novogradnje, uključujući završetak velikog projekta nadogradnje/konverzije FPSO u narednim mjesecima.
Naše brodogradilište se trenutno prostire na preko 200 hektara, sa preko 3.700 metara obalnog prostora, četiri dry-dock-a i plutajućim dokom. Naš najveći dok može rukovati najvećim brodom na svijetu. Drydocks World završava više od 300 projekata godišnje, sa rekordom od 42 projekta za obnovu istovremeno.
Kontinuirano ulažemo u razvoj našeg poslovanja. Nedavno smo zaključili važan sporazum sa kompanijom Cimolai Technology kako bismo isporučili četiri nove dizalice Level Luffing Jib Cranes od 50 tona svaka i dosegom od preko 100 metara. Takođe smo nabavili novi tegljač pod imenom JUMEIRA 10. Posjeduje dizajn DAMEN ASD 2312 Twin Fin i snažan motor od 1800 o/min, pružajući do 65 tona vuče na bok.
U 2023. godini, nedavno smo ispratili FPSO Firenze, koji je isplovio iz našeg brodogradilišta u aprilu i postavljen za rad u Baleine Field-u. Ovaj veliki projekat obnove bio je ogroman poduhvat koji je tim Drydocks-a završio u roku od 15 mjeseci i dostigao je šest miliona radnih sati do aprila 2023. godine.
U 2021. godini smo pokrenuli sveobuhvatni projekat digitalne transformacije, koji je koristio moćne mogućnosti IFS Cloud-a kako bi zadovoljio rastuće zahtjeve za upravljanje resursima preduzeća i upravljanje imovinom. Kroz ovaj projekat, značajno smo poboljšali naše ključne poslovne sisteme, postavivši temelje za prelazak Drydocks World-a u digitalno brodogradilište. Ovaj prelazak doveo je do optimizacije procesa, besprekorne integracije između sistema i korišćenja stvarnih podataka za informisane odluke širom naše organizacije.
Bilo da se radi o automatizaciji, digitalnoj transformaciji ili inovativnijem korišćenju opreme i resursa, pronalazimo operativnu efikasnost koje nas čine održivima u našem poslovanju. Naša postrojenja za preradu otpadnih voda pažljivo su inženjerski projektovana kako bi procesuirala sve industrijske otpatke, koristeći sopstveni sistem filtracije integrisan u svaki rov na dry dock-ovima. Ovaj najsavremeniji sistem omogućava recikliranje vode i nafte kako bi se sačuvala naša dragocijena morska sredina.
Naša inicijativa “Zero Harm” zalaže se za zdravlje, bezbjednosti na radu i zaštitu životne sredine kako bi se sačuvali naši radnici i okolina.
Izvor: zawya.com